GÜNCEL HABERLER

23/07/2012

MANTOLAMA

Mantolama basit olarak, dışarıdaki ısıyı içeriye sokmadan, içerdeki ısıyı korumak amacı ile yapının bir nevi manto içine alınması, ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır.

 

Mantolamanın faydaları;

Mantolama bina ömrünü uzatıyor; iyi olan bir yapıda ısıtma ve soğutma için kullanılan enerjinin daha az kullanılması ve ısıtma ve soğutma sistemlerinizden kaynaklanan giderlerin daha ekonomik rakamlara indirilmesine de yarar. Aynı zamanda bir diğer yönden de bakarsak daha az yakıt kullanılması hava kirliligini önler. Yapıların cephelerinde ısı ve nem iletimi azalacağından binaların ömrü uzar.

 

Mantolama enerjikaynaklarının azlığına çözümdür ; Yaşanan ekonomik zorluklar artık hayatımızın her alanında tasarruf yapmamızı gerektirdiği gibi enerji kaynaklarımızın azlığı ve çevre kirliliği de yaşamlarımızı ciddi olarak etkilemektedir. Bu nedenle mantolama bugünün ve geleceğin vazgeçilmezidir.

 

Mantolama; binayı korozyona, nem ve rutubete karşı korur, sizlere konforlu ve sağlıklı bir mekan sağlar.

 

Mantolama; Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı kullandığımız kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerjiyi %60 varan oranda azaltıyor.Onuk yapı projelerinde bu oran %71 oranındadır.

 

Aşağıda mantolama yapılmış bir binanın ısı kaybı görseli verilmiştir.

 

 

Yalıtımlı binalarda ısı farkları 4-6 derece olurken yalıtımsız binalarda 10-12 derece olmaktadır.

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri

© 2011 Onuk Grup Yapı. Tüm Hakları Saklıdır.

Sitemizdeki bilgilendirme bilgi amaçlıdır. Onuk Grup Yapı San. ve Tic. Ltd. Şti. site içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar.